logo

Aktiv za matematiku i informatiku

Međunarodna konferencija „Mostovi matematike“ Beograd 2020
Na poziv  Gimnaziji  Kotor udruženja  „Mladi matematičar“  u periodu od   17.01. do  18.01.  međunarodnoj konferenciji  „Mostovi matematike“  Beograd 2020 prisustvovale su profesorice  Jelena Vukšić i Danijela Nikolić  .  Prvog dana upriličen je svečani prijem u S...
Zlatni presjek i Fibonači na 8. FESTIVALU NAUKE u Kragujevcu
Učenici Gimnazije Kotor učestvovali su na festivalu nauke „Daj(t)e se na znanje“ koji je bio realizovan 29.11.2019. od 11 sati u Prvoj kragujevačkoj gimnaziji. Opširnije:...
POSJETA KOTORSKIH GIMNAZIJALACA DANIMA NAUKE U PODGORICI
Dani nauke organizovani od strane Ministarstva nauke održani su u Podgorici  2-5.10.2019. god. Ovu manifestaciju posjetila je grupa od trideset učenika drugog, trećeg i četvrtog razreda JU Gimnazije  Kotor, zajedno sa prof.Jelenom Nikolić, dana 3.10.2019. god. Opširnije:...
Dan medicinskih sestara (Matematika u službi medicine)
U ponedjeljak 13.05.2019, šestu godinu za redom, učenici Gimnazije obilježili su Dan medicinskih sestara. Ove godine u pripremi su učestvovale učenice ekonomske škole, odjeljenja 3e: Tamara Penda, Ivana Magud, Sara Nerić, Milana Mačić, Milica Peričić i Sofija Lalošević. Opširnije:...
,,DAN BROJA PI“
Učenici Gimnazije Kotor, odjeljenja I-2, dana 14.03.2019.godine na času matematike su obilježili međunarodni dan broja PI. Opširnije:...
Tribina „MatemaTIka meni“
U okviru Aktiva za matematiku i informatiku  planirano je  da se u toku školske godine održi  tribina na kojoj će učenici upoznati neku ličnost kojoj  je izučavanje  matematike  uticalo na životni put. Opširnije:...
Fibonačijev dan
U petak, 23.novembra 2018.godine, održan je blok čas matematike posvećen Fibonačijevom danu. Opširnije:...
Primjena savremenih tehnologija u nastavi – ogledni čas
U kabinetu 301 u petak, 15. 12, u odjeljenju 2/2 održan je ogledni čas, koji je rezultat saradnje Aktiva za matematiku i informatiku i Aktiva za geografiju i istoriju.Opširnije:...
Zanimljivosti o matematici
Od 20.11.2017. u holu Gimnazije Kotor se mogu vidjeti kreativni radovi na temu “Stepeni brojeva i zanimljivosti o matematici”. Opširnije:...
Fibonačijev dan
Fibonačijev dan se slavi svake godine 23. novembra, odnosno 11/23, jer brojevi 1,1,2,3 čine početak Fibonačijevog niza. Opširnije:...