logo

Aktiv za fiziku

FIZIKA zakoni i formule
FIZIKA zakoni i formule...
PISMENE VJEŽBE ZA ODJELJENJA TREĆEG RAZREDA GIMNAZIJE ( opšti smjer )
Primjer pismenog zadatka Rješenja 1 i 2 zadatka...
PISMENE VJEŽBE ZA ODJELJENJA DRUGOG RAZREDA GIMNAZIJE ( opšti smjer )
Primjer pismenog zadatka Rješenja 1 i 2 zadatka Zadaci za drugi razred...
PISMENE VJEŽBE ZA ODJELJENJA PRVOG RAZREDA GIMNAZIJE ( opšti smjer )
Primjer pismenog zadatka 1 Rješenje primjera pismenog zadatka Zadaci za vježbu  ...
Pismene vježbe iz fizike za odjeljenje IIm
Primjer prve pismene vježbe...
KRITERIJUMI ZA IZVODJENJE OCJENA IZ FIZIKE
KRITERIJUMI ZA IZVODJENJE OCJENA IZ FIZIKE   INICIJALNI TEST– PREFIKSI ,PRETVARANJE JEDINICA, FIZIČKE VELIČINE –JEDINICE MJERE.   NEDOVOLJAN 1- NE POZNAJE ODGOVARAJUĆE POJOMOVE,PREFIKSE,PRETVARANJE JEDINICA   DOVOLJAN 2-PRECIZNO DEFINIŠE FIZIČKE ZAKONE I POJAVE...
“Priča o svemiru i Higsovom bozonu” - prof. dr sc. Ivica Puljak održao predavanje srednjoškolcima
Dana, 28. februara 2018. god, Gimnaziju Kotor posjetio je cijenjeni splitski fizičar prof. dr sc. Ivica Puljak. Dr Puljak je redovan profesor fizike na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje (FESB) u Splitu. Opširnije:...
Agregatno stanje-plazma
    Sve supstance u prirodi nalaze se u nekom od agregatnih stanja. Agregatno stanje je makroskopski oblik postojanja materije karakerističnih fizičkih osobina i hemijskog sastava u kome čestice(atomi,molekuli,joni) imaju karakterističan prostorni raspored i karakteristične...
Elektromagnetni talasi-štetni uticaj
Svi talasi prenose energiju kroz prostor. Elektromagnetni talasi prenose specijalni oblik energije koji se opštim imenom naziva zračenje. Život na zemlji odvija se u uslovima neprekidnog delovanja elektromagnetnog zračenja. Postoje veoma različiti izvori zračenja: svjetlosni talasi, radio-t...