logo

Aktiv za fizičko vaspitanje

MATURANTI PLESALI KADRIL
Tradicionalni ples maturanata-kadril priređen je juče na platou ispred katedrale Svetog Tripuna uprkos sitnoj kiši. Tačno u podne je, na opšte oduševljenje brojnih turista, uz zvuke Štrausovog kadrila, plesalo stotinak svršenih srednjoškolaca Srednje pomorske škole i Gimnazije Kotor. Sv...
Intervju sa Ivanom Rautom
Rauti su prije 400 godina iz Austrije stigli u Njeguše i od tada to prezime postoji u Crnoj Gori. Četiri vijeka kasnije jedan Raut na košarkaškim terenima širom naše zemlje pokazuje sav svoj raskošan talenat.   Riječ je o Ivanu, 15-godišnjem dvometrašu koji igra na poziciji ple...
Uspjeh odbojkašica Gimnazijalca
  Pionirke odbojkaškog kluba Gimnazijalac iz Kotora postigle su veliki uspjeh plasmanom na završni turnir prvenstva Crne Gore. opširnije...
Profesori fizičkog vaspitanja
Nastavu fizičkog vaspitanja izvode profesorice Ljiljana Marković sa 34 godine staža (završila Fakultet fizičke kulture u Beogradu) i Snežana Vučković sa 2 god staža (završila Fakultet za sport i fizičko vaspitanje u Novom Sadu). Profesorica Marković je dobitnik prve dodjeljen...
Narodni plesovi u izvođenju ućčenika Gimnazije Kotor
Na sledećem linku možete pogledati narone plesovi u izvođenju učenika Gimnazije Kotor - link...
Gimnastička - Slobodna vježba
U sklopu redovnog programa gimnastike učenici izvode slobodne sastave. Snimak vježbe možete odgledati na sledećem linku - vježba ...
Posjeta Domu u Bijeloj
Dana 20.05.2012. godine učenici Gimnazije Kotor su posjetili dječji dom "Mladost" u Bijeloj. Slideshov sa fotografijama akcije pod imenom "Evo ti ruka da koračamo zajedno" možete pogledati ovdje...
Ritmičko plesna sekcija
  Ritmičko – plesna sekcija radi kontinuirano već 30 godina. Posebno mjesto imaju mažoretke sa orginalnim kostimom.  ...
Kadril
  Maturanti (preko 100 učenika) su učestvovali u plesu “Kadril” i upisani u GINISOVU KNJIGU REKORDA (2008. god.) za rekord za najmasovniji ples na svijetu. "Kadril" je održan i 2009. godine . Pokrovitelj ove manifestacije je Opština Kotor, što je svojevrstan način sarad...