logo

Aktiv za Geografiju i Istoriju

Multimedijalni čas - obilježavanje stogodišnjice smrti crnogorskog kralja Nikole I Petrovića Njegoša
Povodom obilježavanja sto godina od smrti crnogorskog kralja Nikole Petrovića, 2. marta 2021. godine u Gimnaziji Kotor je realizovan multimedijalni čas istorije  na kojem su učenici prvog razreda upoznati sa njegovom biografijom, značajem, zaslugama, državničkim i kulturnim djelatnostima....
“Mapa žena u istoriji”
Osmi mart 1857. godine- to je dan kada su žene počele da se bore za svoja prava. Prvu inicijativu za slavljenje 8. marta kao praznika, Međunarodnog dana žena dala je njemačka feministkinja Klara Cetkin u XX vijeku. O njoj i o mnogim drugim uspješnim ženama pisale su učenice I razreda i na...
Učenici drugog razreda na otvaranju izložbe „ZemljoStres“
Dana 15.novembra 2019. godine, otvorena je multimedijalna izložba pod nazivom "ZemljoStres" u galeriji JU Kulturnog centra "Nikola Đurković". Opširnije:...
Prezentacija sa temom “ Etnografsko nasljedje Crne Gore i njegova turistička valorizacija”
 Na času Turističke geografije prezentaciju sa temom “ Etnografsko nasljedje Crne Gore i njegova turistička valorizacija” pripremila je učenica Tea Grgurović. Opširnije:...
Debata na času geografije
Na času geografije u odjeljenju 2/3, 29.01.2019.godine, održana je debata na temu “Crna Gora   (ni) je  ekološka drzava”. Već  unaprijed odredjeni  timovi, sudije, tajmer… krenuli su u realizaciju dobro pripremljene debate.Opširnije:...
U Gimnaziji Kotor obilježen dan holokausta
U petak 25.01.2019. času istorije u Gimnaziji Kotor, prisustvovao je predstavnik UBNOR za Kotor Jovo Bećir. Tom prilikom učenici su upoznati sa strašnim zločinima nad Jevrejima, Slovenima, Romima i drugim narodima počinjenim od strane nacističke Njemačke, tokom II svjetskog rata. Njihov j...
U Gimnaziji Kotor obilježen dan holokausta
U petak 25.01.2019. času istorije u Gimnaziji Kotor, prisustvovao je predstavnik UBNOR za Kotor Jovo Bećir. Tom prilikom učenici su upoznati sa strašnim zločinima nad Jevrejima, Slovenima, Romima i drugim narodima počinjenim od strane nacističke Njemačke, tokom II svjetskog rata. Njihov j...
Dodatna nastava iz Geografije
U ponedjeljak, 26. 11.2018.godine, u kabinetu geografije je održano  predavanje za učenike 1/1 i 1/2 odjeljenja, na temu “ Posjeta  NASA centru u Vašingtonu”. Opširnije:...
POSJETA HERCEG NOVOM
Učenici četvrtog razreda Gimnazije Kotor, polaznici grupe za Turističku geografiju, sa prof. Backović posjetili su 19.II Herceg Novi. Opširnije:...
Izvještaj sa posjete Cetinju i Lipskoj pećini
Ucenici 4. razreda, polaznici grupe za Turističku geografiju, sa prof. Backovic, posjetili su 14. oktobra Cetinje I Lipsku pećinu. Opširnije:...