logo

Aktiv za ekonomsku grupu predmeta

"Da li znate šta je nikotin?"
U petak, 31. Januara 2020. godine u amfiteatru naše škole obilježen je  Nacionalni dan bez duvanskog dima u organizaciji Kluba zdravlja Kotor na temu: "Da li znate šta je nikotin?". Predavanju su prisustvovali učenici trećeg i četvrtog razreda, a predavač je bilaMirjana Kneževic, biolo...
Učenici Gimnazije učestvovali u Info radionici o preduzetništvu
Na poziv Vladimira Bujišića, Sekretara Sekretarijata za razvoj preduzetništva, komunalne poslove i saobraćaj,grupa učenika, sa nastavnicama Svetlanom Kikanović i Milicom Mrdak, 05.04.2019. godineprisustvovali su  Info radionici o preduzetništvu. Opširnije:...
POSJETA UČENIKA DJEČJEM ODJELJENJU
http://www.radiokotor.info/radio/index.php/78-lokalne-vijesti/17918-posjeta-ucenika-djecjem-odjeljenju...
OTVORENI ČAS - PREDUZEĆE ZA VJEŽBU
http://www.radiokotor.info/radio/index.php/78-lokalne-vijesti/17195-otvoreni-cas-preduzece-za-vjezbu...
PROJEKAT BLUEWIN
Učenici Ie, IIe i IIIe, upravo su se vratili iz Zadra, gdje su učestvovali u projektu Bluewin. Projekat Bluewin finansiran je iz Programa Evropa za građane, a nosilac projekta je Grad Zadar. Projektni partneri su: Grad Dubrovnik, Inverness, Škotska, Grad Gorizia, Italija, Grad Nova ...
IV nacionalni sajam preduzeća za vježbu Crne Gore (maj 2016.g.)
U organizaciji Centra za stručno obrazovanje, odnosno Servis centra preduzeća za vježbu, Ministarstva prosvjete i uz podršku austrijske organizacije KulturKontakt, 5.maja,2016.godine, u prostorijama Gimnazije "Slobodan Škerović" u Podgorici, održan je IV nacionalni sajam učeničkih preduz...
Međunarodni sajam virtuelnih preduzeća za vježbu u Plovdivu (april 2016.g.)
U organizaciji Ministarstva obrazovanja Bugarske i bugarskog Servis centra preduzeća za vježbu, u Plovdivu je, 14-15. aprila 2016. godine, održan Međunarodni sajam virtuelnih preduzeća za vježbu. Na sajmu su učestvovale i učenice IIIe:  Aleksandra Donković, Jovana Nikčević, Martin...
REGIONALNO TAKMIČENJE IZAZOVI ZAPADNOG BALKANA
Drugu godinu za redom, u saradnji sa partnerskim organizacijama iz regiona i uz finansijsku podršku Balkanskog fonda za demokratiju, Američke agencije za međunarodni razvoj i Univerziteta Donja Gorica, od 25. do 27. aprila održano je takmičenje „Poslovni izazov" u Bosni i Hercegovini, Crno...
Mladi preduzetnici u Bugarskoj
Na međunarodnom sajmu učeničkih virtuelnih preduzeća, održanom u Plovdivu od 23.04. do 25.04.2015. učestvovao je i preduzetnički klub naše škole, “La Piovra”. Preduzetnički klub je dobio poziv od Centra za stručno obrazovanje što je sa  velikim  entuzijazmom prihvatio. Na sajmu ...
KOTORSKI SREDNJOŠKOLCI NA SAJMU VIRTUELNIH PREDUZEĆA U SLOVENIJI
U organizaciji Ministarstva obrazovanja Slovenije i slovenačkog Servis centra PZV-a, u Celju je 11.marta 2015.godine održan Međunarodni sajam virtuelnih preduzeća za vježbu. Na sajmu je učestvovalo 58 preduzeća za vježbu iz osam zemalja. Svoje usluge i proizvode je predstavilo četir...