logo

Aktiv za biologiju i medicinu

Eko reporteri Gimnazije u Kotoru opet najbolji!
Proglašenjem najboljih učesnika, završen je konkurs ”Mladi ekoreporteri” koji je, po trinaesti put, organizovala NVO „EKOM” u sklopu programa Fondacije za ekološku edukaciju (FEE). Opširnije:...
Dan zaštite životne sredine
Obilježili smo 5.06,Dan zaštite životne sredine.Opširnije:  ...
EKOVIZIJA
EKOVIZIJA prilog o Solilima.mp4...
Obilježavanje Dana energetske efikasnosti
Učenici drugog razreda ekonomske škole su u  četvrtak,5.03.2020, u holu škole predstavili svoj projekat o zelenoj energiji, koji su ostvarili u saradnji sa profesoricom Aleksandrom Jovanović. Prezentacija je održana u toku trećeg časa, velikog odmora i četvrtog časa. Učenici koji su u...
Divan dan na Solilima
U subotu, 22.02.2020.god, nastavili smo (Marija, Andrija, Danyl,  Iva i profesorica Aleksandra) započeti projekat Monitoring ptica Solila. Dočekala nas je  Aleksandra Ivanović, od koje smo dobili kratka uputstva kako da se orijentišemo po zonama u tom dijelu. Svako od nas je dobio časopis,...
Ugledni čas iz biologije i hemije na međupredmetnu temu: „Značaj joda i biljnih polisaharida“
Dana 17.02.2020. i 19.02.2020.god su održani ugledni časovi na temu:, ,Značaj joda i biljnih polisaharida'' u odjeljenjima četvrtog i trećeg razreda medicinske škole. U ulozi predavača, demonstratora i  eksperimentatora su bile učenice 4. razreda srednje medicinske škole: Anastasija Mrk...
Projekat: Monitoring ptica na Tivatskim solilima učenika Gimnazije
  Da li mnogo znamo o značajnim mjestima u našoj blizini? A da li mnogo znamo o pticama? Na sreću, Danijela, Maksim, Vuk i ja, saznali smo o tome malo više. Posjetili smo, incijativom naše profesorice ekologije Aleksandre Jovanović, poseban rezervat prirode, „Tivatska solila”.Ujedno, o...
Raširi svoja krila-Solila
Dana 03.02.2020. godine, ekolozi prve godine  gimnazije i ekonomisti druge godine koji izučavaju Ekologiju i zaštitu životne sredine, pogledali su edukativni film ,, Spread your wings” (Raširi krila), u Tivtu, sa svojom predmetnom nastavnicom Aleksandrom Jovanović i profesorkom Tatjanom Z...
Eksperiment na času Humane genetike
U ponedjeljak, 3. februara godine 2020, u učionici 305 održan je  eksperiment pod nazivom:“Izolovanje DNK čovjeka i banane  i pokazivanje da je DNK materijal banane poliploidan". Učenici koji su radili eksperiment su maturanti  medicinske škole u Kotoru, Valentina Radonjić i Nikolaj Cl...
PREDAVANJE O MIKROBIOMU
Dana 25.01.2020.godine u 19 h profesorice aktiva za biologiju Fikreta Adrović i Aleksandra Jovanović prisustvovale su  inspirativnom predavanju dipl.biologa Mirjane Knežević u sali hotela Vardar. Ona živi i radi u Novom Sadu i redovno  sarađuje sa NVO Klub  zdravlja Boka , koja je i ...