logo

Aktiv za maternji jezik i književnost

Pjesma ostaje rijeka od svojih obala šira
                I ove godine proljeće je započelo stihovima. Opštinsko takmičenje recitatora u organizaciji Kulturnog centra „Nikola Đurković“/ Gradske biblioteke i čitaonice Kotor, održano je od 23.do 26.marta. Ovogodišnje takmičenje realizovano je na drugačiji ...
Još jedna nagrada za stvaralaštvo
       Originalne ideje pretočene u rečenice uvijek nađu svoj put, bez obzira na mnogobrojne školske obaveze i probleme sa kojima se mjesecima suočavamo.Za naše gimnazijalce i  decembar je započeo uspješno, dobijena je još jedna nagrada za stvaralaštvo.        Treća na...
Pjesničko veče mladih pjesnikinja iz Kotora: “Da te oradostim…”
Otvorena knjiga sa plakata koji je najava pjesničke večeri povodom Međunarodnog dana mladih, održanog u atrijumu Kulturnog centra, liči na pjesničku dugu koja se pojavila nad našim gradom. Kako to u poeziji biva, prostor tame joj ne smeta da bude vidljiva. Naprotiv, u najvećem mraku p...
Ogledalo
Dobar dan, dobri ljudi! Kako se živi  pod kupolom korone? Opširnije:...
Festival srednjoškolskog teatra Dijalog 2020
Festival srednjoškolskog teatra Dijalog 2020organizovao je svečano proglašenje pobjednika i dodjelu zahvalnica učesnicima na ovom prvom po redu festivalu koji organizuje SMŠ Golubovci. Učenici 4-2 odjeljenja naše škole su na konkurs poslali svoju antidramu i MMP, pod nazivom „Kad antiju...
MEDIJSKA PISMENOST U VRIJEME CORONE - FAKE NEWS
Premda Medijska pismenost nije formirana kao izborni predmet u našoj školi , učenice 2. razreda Maja Vulović, Nastasja Barović, Nađa Delić i Ana Kaluđerović, članice Novinarske sekcije, smatrale su važnim da skrenu pažnju na značaj pravilnog "konzumiranja" razlilčitih medijskih sadr...
RADIO ANTIDRAMA I MMP „Maturanti Gimnaziji“
Učenici 4-2 odjeljenja Gimnazije na školskoj platformi su objavili radio antidramu „Takvi smo kakvi smo“. U toku drugog polugodišta na tekstu drame, koja je bila predviđena za takmičenje školskih drama u Danilovgradu, radili su učenici: Stefanija Brčić, Želimir Đujić i Dragan Peha...
KULTUROM DIJALOGA DO OTKRIVANJA UNUTRAŠNJIH MONOLOGA TOLSTOJEVE JUNAKINJE
„Umjetnost je put koji se ne nalazi odmah, a energija kretanja zavisi od energije mijenjanja života. Tu promjenljivost vide samo odabrani.“ V.Šklovski U srijedu, 22. aprila, učenici II-2 održali su javnu debatu, format Karl Poper, u zvučnom kanalu online platforme koju koriste i uče...
Izvještaj o posjeti spomen domu Stefana Mitrovog Ljubiše
U četvrtak, 5.marta, petnaest učenika prvog i četvrtog razreda Gimnazije Kotor posjetilo je rodnu kuću Stefana Mitrovog Ljubiše u Budvi. Na ovaj način  priključili smo se obilježavanju Ljubišinih dana. Nematerijalna kulturna baština je dio bogatstva ovog kraja, a značajan dio te b...
PROFESORI GIMNAZIJE KOTOR NA 61.ZIMSKOM SEMINARU
Na skupu stručnog usavršavanja , na 61.zimskom seminaru za nastavnike Društva za srpski jezik i književnost, koje je organizovalo Društvo za srpski jezik i književnost, kao i Filološki fakultet Unuverziteta u Beogradu, učestvovala su dva profesora Gimnazije Kotor, Ljiljana Čolan i Sonja ...