logo

Aktiv za strane jezike

Posjeta London Brige-a Gimnaziji Kotor
Dana 07.10.2021. godine Gimnaziju Kotor su posjetili lektorka Ana Jakić Wilford i Richard Wilford, predstavnici škole London Bridge. Govorili su o novoj generaciji HMC stipendista i aplikacijama koje su u toku.Opširnije:...
PRVO I ČETVRTO MJESTO NA TAKMIČENJU IZ ENGLESKOG JEZIKA ZA UČENIKE GIMNAZIJE KOTOR
NA DRŽAVNOM TAKMIČENJU IZ ENGLESKOG JEZIKA KOJE JE ODRŽANO 7. 03. 2021. GOD. U PODGORICI, GIMNAZIJU KOTOR PREDSTAVLJALI SU UČENICI VASILIJE VUKSANOVIĆ – III RAZRED GIMNAZIJE, ČIJI JE MENTOR BILA PROF. MAJA NIKOLIĆ (KATEGORIJA UČENIKA TREĆIH I ČETVRTIH RAZRED) I LUKA KUNJIĆ – II...
Međunarodni dan žena obilježen u Gimnaziji Kotor
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana žena savjetnice Kancelarije za prevenciju narkomanije, RE populaciju i rodnu ravnosparvnost iz Kotora bile su gošće naše škole. Opširnije:...
NAGRADE U OKVIRU RYCO PROJEKTA „INSIEME IMPARIAMO E CRESCIAMO‟
Učenici naše škole bili su dio regionalnog projekta „Insieme impariamo e cresciamo‟ („Zajedno učimo i rastemo‟) uorganizaciji Udruženja nastavnika italijanskog jezika Crne Gore (UNIJCG) i Udruženja nastavnika italijanskog jezika Albanije (APADI), uz podršku Regionalne kancelarije z...
Zoom predavanje o HMC stipendijama
Lektorka Ana Jakić Wilford i Richard Wilford, predstavnici škole London Bridge, održali su prezentaciju o HMC stipendijama jedanaestoj generaciji učenika naše škole. Opširnije:...
SUSRET SA AMBASADOROM ITALIJE
U subotu, 25. septembra 2020. godine, u prelijepom ambijentu baroknog Perasta, upriličen je susret Njegove Ekselencije Ambasadora Italije  Luke  Zeliolija  i profesorica italijanskog jezika, Slavice Stupić ( Gimnazija Kotor)  i Tatjane Daković ( O.Š. ,,N.H. Savo Ilić“). Opširnije:...
RADIONICA «INSIEME IMPARIAMO E CRESCIAMO»
Dana 18.02.2020. održalismo radionicu na italijanskom jeziku, u okviru projekta «Insieme impariamo e cresciamo»podržanog od strane Kancelarije za mlade RYCO, u prisustvu predsjednice Udruženja nastavnika italijanskog jezika Crne Gore Katrine Beriša.j Projekat je vodila nastavnica italijansk...
Međunarodni dan radia
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana radia, 13. februara, učenici odjeljenja 33  sa svojom profesoricom Majom Nikolić, na času engleskog jezika prisustvovali su oglednom času na temu “Mediji I njihov uticaj nekad I sad”. Čas je započeo  prezentacijom koju su održale njihove drug...
DONACIJA ZAJEDNICE ITALIJANA CRNE GORE KOTORSKOJ GIMNAZIJI
Predsjednik Zajednice Italijana  Crne Gore,  g-din Aleksandar Dender,  sa sekretaricom  Zajednice Draganom Mršuljom, posjetili su danas Gimnaziju Kotor u kojoj se tradicionalno uči italijanski jezik kao obavezan predmet u gimnazijskim i izborni u ekonomskim odjeljenjima. Tom prilikom g-din ...
MEĐUNARODNI SEMINAR U TIRANI
Profesorice italijanskog jezika Slavica Stupić i Valerija Jokić pohađale su seminar „Una regione migliore inizia con i giovani”, koji je održan 25. i 26. januara u Tirani sa 25 nastavnica iz Crne Gore i Albanije. Ovim seminarom je započeta realizacija regionalnog projekta  „Together w...