logo

Aktiv za Sociologiju, Psihologiju i Filozofiju

Izvještaj sa VIII Kvalifikacija za Međunarodnu filozofsku olimpijadu
Na takmičenju iz filozofije kojeg je organizovalo Udruženje profesora filozofije Crne Gore 29. februara 2020. godine u prostorijama Gimnazije “Slobodan Škerović” u Podgorici, po prvi put su učestvovali i đaci kotorske Gimnazije: Stefanija Brčić i Nikola Vukasović. Takmičenje koje se...
Škola ljudskih prava
U periodu od 13-16. februara 2020. godine učenice kotorske gimnazije Cicović Ina , Vukadinović Irina , i Radovanović Katja pohađale su školu ljudskih prava u organizaciju CGO-a. U Školu su se mogli prijaviti svi redovni učenici srednjih škola širom Crne Gore,i od prijavljenih 250 u...
Centar kreativnog traganja
Centar kreativnog traganja u našoj školi postojano radi na otkrivanju i jačanju naših vještina. Jedna od aktivnosti planiranih za ovu godinu je saradnja sa NVO u cilju edukacije, druženja i plasiranja kreativnosti kroz zadate teme. Opširnije:...
Obilježavanje Dana ljudskih prava u našoj školi
Dana 13.12. u cilju obilježavanja Dana ljudskih prava CKT u saradnji sa CGO i Majom Raičević, izvršnom direktoricom Centra za ženska prava, realizovana je panel diskusija u amfiteatru ,,JU Gimnazija Kotor”. Opširnije:...
Dana borbe protiv trgovine ljudima
Dana 18.10. 2019 povodom Dana borbe protiv trgovine ljudima u Gimnaziji je održana kreativna radionica  koja je obuhvatala pojam trgovine ljudima, društveni kontekst iz kog potiču žrtve , izvore moći koje crpe kriminalci prilikom regrutacije žrtava i mjere koje se mogu preduzeti od strane ...
Radionica „Samopoštovanje“
Dana 23.04.2019. u 19h učenici drugog razreda Gimnazije, zajedno sa prof. Fikretom Adrović, prof. Lidijom Begović i prof. Slavicom Stupić prisustvovali su predavanju  mr. Nemanje Boričića održano u sali hotela Vardar. Opširnije:...
Jami Distrikt
Dana 17.04.2019. s početkom u 20:00h na sceni Kulturnog Centra Kotor našla se pozorišna predstava Jami Distrikt, ostvarenje Kokana Mladenovića. Opširnije:...
VII multimedijalni nacionalni festival za mlade
U periodu, od 21 januara do 1 marta, klub CKT, je sa dva tima ucestvovao na VII multimedijalnom nacionalnom festivalu za mlade u Pljevljima. Tema je bila "ljubav" a kategorija u kojoj smo se takmičili kratki video klipovi. Rad Anite Grgurević je trećeplasiran i nastao je kao kombinacija više ...
Žene psihoanalize
U četvrtak, 7.03.2019 godine, povodom obilježavanja Dana žena, održana je prezentacija „Žene psihoanalize“. Opširnije:...
Smanjivanje homofobije i transfobije
 Dana 05.03.2019.godine u zbornici Gimnazije Kotor održana je radionica o ljudskim pravima ranjivih grupa sa naglaskom na seksualne manjine. Opširnije:...